Суд звільнив Єфремова з-під арешту.

 

Апеляційний суд Києва постановив звільнити з-під варти колишнього голову фракції Партії реґіонів Олександра Єфремова, присудивши йому натомість домашній арешт.

 

 

Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини.

 

У понеділок суд розглянув скаргу захисту Єфремова на останнє, 18-те, продовження запобіжного заходу. І хоча адвокати просили зовсім скасувати запобіжний захід, мотивуючи це “високою правосвідомістю” обвинуваченого, колегія суддів передбачила для нього цілодобовий домашній арешт та постановила негайно доставити зі Старобільського СІЗО, де він перебував з лютого 2017 року, до його київської квартири.

 

Єфремова заарештували 30 липня 2016 року в аеропорту “Бориспіль”. Згодом йому оголосили підозру у скоєнні п’яти злочинів, серед яких особливо тяжкі: захоплення державних або громадських будівель чи споруд (ст. 341 ККУ), посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110), створення терористичної групи чи організації (ст. 258-3), державна зрада (ст. 111).

 

Справу слухає Старобільський районний суд Луганської області. Там уже завершено вивчення доказів, представлених прокуратурою, зокрема допитано 82 свідки обвинувачення. До слова, деякі свідки просто в залі суду заявляли про тиск на них представників прокуратури. Наприклад, таку заяву зробив ексмер Стаханова Юрій Борісов, який теж був обвинувачений у створенні терористичної організації, проте виправданий Кремінським судом ще у 2017 році. Прокурор же таку заяву Борісова пояснює тим, що він разом з Єфремовим перебував у Старобільському СІЗО і Єфремов міг впливати на колишнього соратника.

 

Натомість прокуратура не просто заявляє про тиск оточення Єфремова на їхніх свідків, а навіть реєструє кримінальні провадження. Так, за словами прокурора Павла Кожухівського, за час досудового слідства і слухань у суді було порушено три справи про підкуп і погрози свідкам, що погодилися давати покази проти Єфремова. Саме це було основним аргументом обвинувачення проти скасування арешту.

 

Одна зі згаданих справ – замах на теракт, в якому в Луганській області мав загинути один з основних свідків обвинувачення із засекреченими анкетними даними під кодовим прізвищем Бєлокопитов. Підготовку теракту було викрито спецслужбами і, як стверджує прокурор, виконавцю теракту вже навіть ухвалено вирок, а справу щодо організаторів нібито розслідує УСБУ в Луганській області. Під час судового засідання прокурор і захисники звинувачували один одного у розголошенні анкетних даних секретного свідка, що призвело до замаху на нього, але сам факт замаху, схоже, пройшов повз увагу суддів.

 

Також є кримінальне провадження щодо тиску на ще одного свідка – заступника командира роти “Торнадо” Миколи Цукура, який сам є засудженим у гучній справі торнадівців за розбій і інші кримінальні злочини. Натомість адвокат Єфремова Євген Солодко згадав епізод із побиттям торнадівців конвоїрами у Лук’янівському СІЗО, стверджуючи, що саме таким чином прокуратура добивалася від Цукура заяви про тиск з боку Єфремова.

 

22.07.2019