У нацпарку на Яворівщині показали, як розводять нащадків тарпанів.

 

В «Оселі Розточчя», що є рекреаційним об’єктом Яворівського національного природного парку, який входить до складу Міжнародного Біосферного резервату «Розточчя» та функціонує під егідою ЮНЕСКО, діє «Центр з розведення та збереження нащадків диких коней тарпанів». Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

 

Центр створено у 2009 році за прикладом відтворення популяції нащадків диких коней тарпанів у Розточанському національному природному парку (Республіка Польща), що поблизу міста Замость.

 

Спочатку, у 2009 році, в Центрі було четверо коней та маленький вольєр. Зараз тварин є 8, а територія, що вони займають, охоплює 5,5 гектара. Додамо, польські вчені довели генетичну спорідненість цих коней із тарпанами. 


Фото: ЛОДА

 

Тарпан – вимерлий європейський дикий кінь, невеликий на зріст. Однією з ознак, окрім малого зросту, є темний  «ремінь» уздовж хребта, а також відсутність гривки і неповисла грива. Травоїд, у минулому досить поширений у степу і лісостепу Європи.

 

Тарпани водилися табунами,  які іноді розпадалися на менші групи з жеребцем на чолі. Тарпани були вкрай дикі, обережні і полохливі.

 

Вважають, що тарпани вимерли через оранки степів під поля і їх витіснили стада домашніх тварин, які займали пасовища і водопої. Через те, що ці коні завдавали великої шкоди посівам,  їх почали нищити. До початку XVII століття деякі міста Європи містили загони стрільців, які полювали на диких коней, що спустошували поля.

 

У польській частині Біловезької Пущі з особин, зібраних по селянських господарствах (у яких в різний час опинилися тарпани і дали потомство), були штучно відновлені так звані тарпановидні коні, що зовні виглядають як тарпани,  і відпущені на волю.

11.07.2019