Нацбанк презентував 1000-гривневу купюру із Вернадським.

 

Національний банк України вводить в обіг банкноту номіналом 1000 гривень.

 

Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій на брифінґу щодо оптимізації банкнотно-монетного ряду національної валюти, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Монети: 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні і будуть виведені з обігу. Також з обігу поступово вилучатимуть монету 25 копійок, яка поки що лишається платіжним засобом. Буде введено в обіг банкноту вищого номіналу – 1000 грн", – сказав Смолій.

 

Він зазначив, що в результаті завершення цих процесів – а семе після вилучення монет та введення в обіг банкноти нового номіналу – протягом наступних трьох років банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться з 17 номіналів до 12. Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот.

 

Банкноту номіналом 1000 гривень введуть в обіг з 25 жовтня 2019 року.

 

 

Анонсована раніше монета номіналом у 5 гривень увійде в обіг іще цього року.

 

"Щодо монет номіналом 5 та 10 гривень, то ми презентували монетний ряд минулого року, коли вводили в обіг монети одна та дві гривні. В той же час були презентовані дизайн та розміри монет 5 та 10 гривень. Ми в 2019 році вводимо 5 гривень, а в 2020 – 10 гривень", – сказав Смолій.

 

Він зазначив, що друк банкнот номіналом у 1 та 2 гривні призупинено, і в міру того, як вони будуть зношуватися, їх вилучатимуть із обігу на утилизацію аж до повної заміни.

 

"Стосовно впливу на інфляцію, оптимізація банкнотно-монетного ряду ніяким чином не впливає на інфляцію, тому що це оптимізація банкнот та монет, а не збільшення в обігу тих чи інших банкнот", – запевнив Смолій.

 

25.06.2019