Люди, дайте собі час

«Люди зараз стали набагато могутніші, ніж колись, але ми маємо дуже слабке уявлення, що робити з усією цією силою. Люди, дайте собі час: розібратись, почути себе, відчути, дайте час іншим зрозуміти вас», так вважає підприємиця Наталка Найда, яка стала однією з учасниць п’ятої конференції TEDxIvano-Frankivsk, що відбулася у місті 15 червня. Цьогорічну тему “Other Side” 12 спікерів конференції інтерпретували у двох напрямках: людина як така або ж вид її діяльності.

 

Численні соціологічні дослідження засвідчують, що лише дуже невелика частка людей займаються в житті справою, яка справді приносить їм задоволення. Решта затиснута між двома умовними точками: роботою та домом.

 

До 24-ох років до таких «затиснутих» людей належала і інша учасниця івано-франківської конференції Ганна Бурлака – тепер мандрівниця та тревел-блогерка, яка за 10 років побувала на 5 континентах, відвідала більше як 60 країн, чим доводить собі і світу, що немає нічого неможливого.

 

«Страшно всім і страшно завжди, але страшно лише зробити перший крок. Не обов’язково їхати, якщо вам це не приносить задоволення, але обов’язково поїхати, щоб це зрозуміти. Їдьте в подорожі і не бійтеся, що не знаєте мови. Їдьте у недалекі подорожі, якщо вам бракує грошей», – радить Ганна Бурлака.

 

Виступ Наталки Найди на TEDxIvano-Frankivsk

 

Перший крок у невідоме не боялася зробити засновниця екологічного бренду одягу FRAMIORE Наталка Найда. Справу жінка заснувала 2018 року. На той час не було грошей, і Найда не розуміла, з чим має справу. Зате існували мрія та ідея: натхненні мудрістю світу колекції з тканини нового покоління, яка не завдає шкоди природі. Учасники команди навіть жартували: «Наш одяг не хоче тебе», розуміючи, що бренд не для всіх. Зараз FRAMIORE працює над виходом на британський ринок.

 

А ось Христині Сировій-Ковалишин – письменниці та психологині – «довелося один разочок померти, щоб пріоритети змінилися».

 

Впродовж восьми років дівчина займалася балетом, старанно вчилася, але не відчувала задоволення від життя. Переживши клінічну смерть, вона продовжила життя у інвалідному візку, втім каже, що саме тоді врешті знайшла себе.

 

 

«Тепер я не вірю в Бога, я його знаю. І думаю, всім нам варто навчитись жити просто зараз і пам’ятати, що у нас не 9 життів», – каже Христина Сирова-Ковалишин.

 

Не варто боятися брати відповідальність за своє життя на себе та думати, що натхнення – це щось непередбачуване і не для всіх доступне. Можна натхненно копати город, писати код, робити ремонт чи бавити дітей, зауважує письменниця Катерина Бабкіна. «Насамперед наповнюєш себе. І коли ви візьмете відповідальність на себе за реалізацію речей, які приносять ресурси, ви зможете робити круті речі, які вас надихають», – зазначила Катерина Бабкіна.

 

Так, невдачі теж трапляються. Та найкращий український економіст у світі за версією Forbes Роман Шеремета переконаний: невдалий експеримент може бути корисним, вказуючи на те, чого не потрібно робити. А навіть найочевидніша та найлогічніша теорія – лише теорія, яку треба перевірити.

 

«Якщо ви хочете знайти відповіді на свої запитання і змінити світ на краще, проводьте експерименти», – переконаний Шеремета.

 

 

17.06.2019