Зеленський відсвяткував п'ятиріччя звільнення Маріуполя від бойовиків.

 

Президент України Володимир Зеленський відвідав святкові заходи в Маріуполі, присвячені п'ятій річниці визволення від бойовиків "ДНР".

 

 

Під час виступу зі сцени перед концертом Зеленський сказав, що події 2014 року назавжди позначили Маріуполь як українське місто, повідомляє LB.ua.

 

"Маріуполь —назавжди Україна. Коли п'ять років тому 13 червня 2014 року над міською радою з'явився прапор України, він позначив, що це наше місто, улюблене українське місто. Незалежно від того, якою мовою ви говорите, ви завжди українці", —  сказав Президент України.

 

Голова держави запропонував ушанувати хвилиною мовчання загиблих за Маріуполь. "Спасибі. Слава Україні", — сказав Президент після чину вшанування.

 

Зеленський привіз у місто колег із "Кварталу". "Хочу запросити на сцену один колектив, з яким я бачуся тепер так само рідко, як з вами. Запрошуючи їх на сцену, мені навіть захотілося з ними виступити. Але я вже не виступаю", — пожартував Президент.

 

Маріуполь — найбільше місто в підконтрольній уряду частині Донецької області. Станом на 12 червня 2014 року підтримувані Росією бойовики контролювали більшу частину Донецької області, зокрема Маріуполь. Будівля Маріупольської міськради була захоплена бандами сепаратистів із середини квітня. А після 9 травня, коли терористи за командою з Москви штурмували місцеве управління МВС, місто цілком перейшло під їхній контроль.

 

Уранці 13 червня Нацгвардія і добровольці "Азова" почали антитерористичну операцію в місті, під час котрої ліквідували декілька бойовиків і затримали понад 20 осіб. Ніхто з мирних мешканців Маріуполя серйозно не постраждав.

 

Зі звільнення Маріуполя почалася наступальна операція по всьому Донбасу, яка зупинилася лише після втручання регулярної армії РФ.

 

Володимир Зеленський із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим і головою ДСНС Михайлом Чечоткіним відкрили у Маріуполі Регіональний центр розмінування Держслужби з надзвичайних ситуацій.

 

Також Зеленський відвідав підрозділи морської охорони.

 

Як повідомляє ГромадськеДонбас, по завершенні святкування Володимир Зеленський залишив із бодіґардами Театральну площу крізь працюючий фонтан. Змоклий у струменях води Президент сів в автомобіль і поїхав із площі.

 

 

16.06.2019