У Львові відкрили виставку, присвячену Блаженному Климентію Шептицькому.

 

У Львові в музеї історії релігії відкрили виставку, присвячену 150-річчю від дня народження Блаженного Климентія Шептицького «Граф у монашому каптурі». Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

На виставці представленні фотографії отця Климентія Шептицького з фондів музею, історичного архіву, колекції родини Шептицьких із Польщі, приватних збірок монахів УГКЦ. Серед них унікальні фотографії за життя отця, зроблені у родинному маєтку графів Шептицьких у Прилбичах, у Ватикані, Австрії, Польщі.

 

Представлено також архівні документи, зокрема посвідчення, видане кардиналом Йосифом Сліпим архімандритові Климентію Шептицькому для урядових переговорів у Києві й Москві у 1944 році. Також на виставці представлена пам’ятка висвячення ієромонаха Климентія Шептицького у 1915 році у Хорватії.

 

«Важливо, щоб люди у рік блаженного Климентія пізнали цю постать, спробували, дивлячись на нього, запитати себе, як я можу жити, щоб для мого народу і Церкви зробити якнайбільше. Бо саме за таким принципом жив і працював отець Климентій Шептицький», – каже голова оргкомітету зі вшанування 150-річчя отця Климентія Шептицького, отець УГКЦ Юстин Бойко.

 

На виставці експонуються ікони, портрети отця Климентія Шептицького, а також його особисті речі – капелюх, священичий одяг, столове срібло з монограмою «KS» (Климентій Шептицький), окуляри, хусточка, свита (домотканий верхній одяг), годинник. Все це вдалося зберегти монахам і приватним особам після арешту архімандрита Климентія 5 червня 1947 року.Фото: Радіо Свобода

 

Отець Климентій Шептицький (Казимир граф Шептицький) – відомий церковний діяч. Після досить успішної роботи в політиці він у 43-річному віці пішов у монастир УГКЦ, був правою рукою свого брата – глави Греко-католицької церкви митрополита Андрея Шептицького. У 1996 році визнаний Праведником Народів Світу.

 

Виставка ««Граф у монашому каптурі. Блаженний отець Климентій Шептицький» триватиме до 30 червня.

 

Нагадаємо, 17 листопада виповниться 150 років від дня народження Климентія Шептицького. Верховна Рада ухвалила рішення про його вшанування на державному рівні.

24.04.2019