Гройсман зустрівся зі спостерігачами.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що Росія готується втрутитися у виборчий процес в Україні, втім, українські спецслужби спроможні відбити всі загрози.

 

Про це він заявив під час зустрічі з представниками Міжнародного республіканського інституту, Європейської мережі організацій спостереження за виборами (ENEMO) та Національного демократичного інституту, котрі виконуватимуть місію спостерігачів на президентських виборах в Україні – разом із зареєстрованими ЦВК 2344 міжнародними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій.

 

"Росія намагається втручатися у виборчий процес, використовуючи різні інструменти. Спеціальні служби цим опікуються", – цитує прес-служба уряду.

 

Гройсман не відкидає, що Росія може вдатися до ескалації на Донбасі або в Азово-Чорноморському регіоні, продовжувати активне поширення фейків та очевидної дезінформації для впливу на настрої виборців. 

 

Голова уряду вважає конечно важливим питання безпеки. "Всі мають діяти в межах законів України. Моя вимога чітка: якщо будуть прояви порушення закону або намагання втрутитися в процес, вони мають бути негайно припинені силами МВС, Національної поліції", – зазначив прем’єр-міністр.

 

Гройсман заявив, що основне завдання уряду під час двох виборчих кампаній – ґарантувати проведення вільного і демократичного виборчого процесу та забезпечити сталий економічний розвиток країни.

 

"Важливо, аби вибори і Президента, і парламенту відбулися прозоро, відкрито і демократично. Це фундаментально важливо. Успіх буде тоді, коли воля народу буде реалізована внаслідок чесних виборів. Це укріпить нашу демократію", – вважає Гройсман.

 

Прем'єр-міністр запевнив, що уряд "забезпечив проведення першого етапу виборів". "Мене турбує весь виборчий процес. Дрібниць тут немає. Я відданий ідеї демократичних виборів – це надзвичайно важливо. І просив би концентруватися на цих цілях і спостерігачів. Всі моменти, які потребуватимуть підтримки уряду, готові забезпечити", – сказав Гройсман.

 

29.03.2019