У Львові відкрилась ретроспективна посмертна виставка Мирослава Ягоди.

 

Учора, 21 березня, у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького відкрилась перша посмертна ретроспективна виставка Мирослава Ягоди.

 

Експозицію формували Тарас Возняк, Галина Хорунжа і Станіслав Сілантьєв. Вони об’єднали понад сотню знакових творів художника: від ранніх із так званого «чорного періоду» (друга половина 1980-х років) до частини останніх робіт, створених у 2010-х.

 

«Виставка останнього з хрестоматійних представників львівського художнього андеграунду. Одна з найбільших ретроспективних художніх виставок за останнє десятиліття в Україні. Глядач отримає можливість побачити твори художника у тій кількості і тій експозиційній конфігурації, які були неможливі за життя художника. Твори витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу". Мирослав Ягода – Tom Waits від живопису», – розповіли організатори.

 

Мирослав Ягода народився 23 серпня 1957 року у с. Гірник Львівської області. У 1986 році закінчив Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова у Львові за фахом «художник». Учасник багатьох виставок і перформенсів – поетичних, живопису, графіки. Окрім того, автор поетичних збірок «Черепослов» (2001), «Дистанція нуль» (2004), «Сяймо» (2007), «Паралельні світи» (2011).

 

Останні роки життя був відлюдником. Але у 2014 році в галереї Дзиґа провів виставку-продаж своїх творів для допомоги українським військовим. Помер 12 березня 2018 року.

22.03.2019