Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав неприйнятною пропозицію відрядити у Керченську протоку обмежену спостережну місію з Європейської Унії. Офіційний Київ наполягає на постійній наглядовій місії в Керчі, натомість Росія з цим не згодна.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Мюнхені на марґінесі безпекової конференції, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".
Мюнхен. Моґеріні і Клімкін
"Нині ми говоримо про те, щоби зробити цю місію постійною, щоби спостерігати і з космосу, і з води для того, щоб точно знати, що Росія робить, а що ні... Нам потрібно отримати постійну місію. Росія від неї відмовляється", – сказав міністр.
Голова МЗС зазначив, що обговорював питання місії з французькою та німецькою стороною. "Вони зрозуміли: якщо відправити пару німців, пару французів до окупованої Керчі – то це не місія", – додав Клімкін.
Підсумовуючи два дні, проведені у Мюнхені, Павло Клімкін сказав, що набувся багатьох думок – "загалом оптимістих, але подекуди, на жаль, все ж не дуже світлих".
"Російська агресія проти України ще досі сприймається багатьма як драматичне кіно, яке вони дивляться зі своєї комфортної диванної реальності. Вочевидь, так декому зручніше. І це, звісно, дуже дратує", – написав Клімкін у Facebook.
Водночас голова МЗС зауважив, що "дедалі більше стає тих, хто усвідомлює [...] – з Росією потрібно щось робити", натомість "із комфортної спостережної позиції це точно не зробиш".
"Трансатлантична спільнота та Європа ще оцінять значення України і наш внесок у глобальну безпеку та стабільність. І все більше готові це обговорювати. Це, насправді, для мене головні висновки цьогорічного Мюнхена", – підсумував пан Павло.
18.02.2019