Капітан затриманого українськими прикордонниками сейнера "Норд" (порт приписки – Керч) Володимир Горбенко, який не виходив на зв'язок з адвокатами із кінця січня 2019 року, дав публічне інтерв'ю на території Криму.

 

Про це повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна", покликаючись на інтерв'ю тамтешнім медіям.

 

 

"У мене не було ніяких обмежень на повернення додому. Кордон перетнув законно за паспортом РФ", – ствердив Горбенко.

 

30 січня видання "Крим. Реалії" повідомило: поліція відкрила кримінальне провадження за фактом ст. 115 Кримінального кодексу ("умисне вбивство") з додатковою кваліфікацією "безвісти зниклий". Провадження відкрили за заявою брата Володимира Горбенка.

 

Як пояснив адвокат, 115-та стаття має суто процесуальний підтекст, адже через зникнення людини "реєструється кримінальне провадження щодо особливо тяжкого злочину, щоб можна було здійснювати відповідні оперативно-розшукові заходи".

 

Сейнер "Норд" Держприкордонслужба України затримала 25 березня 2018 року. На борту було десять членів екіпажу.

 

Капітана судна Володимира Горбенка звинуватили за ст. 332-1 КК України (порушення порядку в'їзду/виїзду на окуповану територію України з метою завдання шкоди інтересам країни). Пізніше капітану повідомили про підозру в скоєнні ще одного злочину – за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним добувним промислом).

 

Херсонський міськсуд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. На час досудового слідства Горбенко перебував у родичів у Мелітополі (Запорізька область).

 

11.02.2019