Арештоване судно "Норд" не змогли продати на торгах.

 

Арештоване кримське судно "Норд" не змогли продати на торгах з другої спроби. Цього разу ціну лота знизили на 10%.

 

Про це повідомляє "Громадське", покликаючись на дані Системи електронних торгів конфіскованим майном (СЕТАМ).

 

 

Торги, заплановані на 26 грудня, не відбулися, позаяк надійшла лише одна заявка покупця, однак і її відхилили через несплату гарантійного внеску в розмірі 101 636 грн.

   

Із 19 жовтня судно "Норд" за рішенням Херсонського міського суду перебуває в управлінні Національної аґенції з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. "Норд" зупинили за 15 миль від Обіточної коси, на борту було 10 членів екіпажу.

 

Затримане судно спровадили до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тонн морепродуктів.

 

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу "Норда" покинули Україну з підробленими паспортами РФ. Вже вдень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська прикордонники відмовили у виїзді ще сімом українцям – членам суднокоманди "Норд".

 

Влітку у прокуратурі Криму заявили, що члени екіпажу керченського судна "Норд" можуть безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, бо вони є лише свідками у справі капітана судна.

 

Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що екіпаж судна "Норд" не нестиме адміністративної відповідальності за незаконний перетин кордону України, адже вичерпався термін розгляду справи в суді.

 

Зазначимо, що Україна не визнає ані російської реєстрації "Норду", ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки – українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

 

26.12.2018