Офіційно: Рада ЄС пролонґувала санкції проти Росії.

 

Секторальні економічні санкції Європейської Унії проти Росії продовжено до 31 липня 2019 року.

 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

 

"21 грудня 2018 року Рада ЄС продовжила економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, до 31 липня 2019 року", – йдеться у повідомленні.

 

Hішення Унії ґрунтується на оновленій інформації, яку озвучили президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель на засіданні Європейської Ради на рівні лідерів держав та урядів країн-членів ЄС, яке відбулося 13-14 грудня, щодо стану виконання "мінських угод".

 

"Враховуючи той факт, що не вдалося добитися жодного поступу, Європейська Рада ухвалила політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії", – наголошено у повідомленні.

 

"Європейська Рада ухвалила це рішення сьогодні на основі письмової процедури і одноголосно відповідно до правил щодо таких рішень", – повідомили в EU.

 

Обмежувальні заходи стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів та товарів зі сфери подвійного призначення.

 

Президент України Петро Порошенко привітав рішення ЄС, додавши, однак, що попереду ще багато складних випробувань.

 

Після моїх зустрічей у Брюсселі на полях Європейської Ради минулого тижня вірив, що проукраїнська єдність в ЄС залишається непохитною, а ціна агресії для Кремля і далі зростатиме. Однак, справжня битва ще попереду, бо Кремль активно готується до наступного виборчого року, а саме спроби реваншу в Україні та створення Європи альтернативних цінностей. Маємо зміцнювати нашу єдність та солідарність в ім'я миру та безпеки на європейському континенті.

 

Як нагадує УНІАН, санкції впроваджено 31 липня 2014 року початково на один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні. У вересні 2014 року їх було посилено.

 

Водночас економічні санкції було подовжено, щоби, зокрема, "обмежити доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для 5 провідних російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності в уставному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС; також йдеться про три провідні російські енергетичні та оборонні компанії", "накласти експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю", "запровадити заборону на експортування товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих споживачів товарів воєнного призначення у Росії", "обмежити доступ Росії до окремих чутливих технологій та послуг, що можуть бути використані для виробництва та пошуку нафти".

 

Крім того, сказано, що додатково до цих економічних санкцій діє низка заходів ЄС у відповідь на події в Україні. Йдеться, зокрема, про такі цільові індивідуальні обмежувальні заходи проти 164 осіб та 44 організацій, що діють до 15 березня 2019 року. Ці заходи стосуються заборони в’їзду на територію ЄС та замороження активів.

 

19 березня 2015 року Європейська Рада погодилася прив’язати тривалість економічних санкцій до повного виконання "мінських угод". Передбачалося, що вони мали тривати до 31 грудня 2015 року. Позаяк до початку 2016 року "мінські угоди" не виконано, санкції продовжуються щопівроку.

 

23.12.2018