У Львові оновлять тролейбусну інфраструктуру за кошти кредиту від ЄББР.

 

Сьогодні, 11 жовтня, Львівська міська рада затвердила умови отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку для модернізації громадського тролейбусного транспорту. «За» кредит проголосували 39 депутатів.

 

Відтак ЛКП «Львівелектротранс» отримає від ЄБРР 17,5 млн євро на оновлення тролейбусів. За ці кошти підприємство має закупити нові тролейбуси, запасні частини та необхідне обладнання, відремонтувати, модернізувати депо та тролейбусну контактну мережу і всю супутню інфраструктуру.

 

За словами директорки департаменту економічного розвитку Львівської міськради Ірини Кулинич, за кредитні кошти для Львова мають придбати 50 тролейбусів.

 

«Львівелектротранс» отримає 15 млн євро безпосередньо від ЄБРР, ще 2,5 млн євро – від Фонду чистих технологій ЄБРР. Відсоткова ставка становить, відповідно, 5,75% та 0,75% на рік. Термін виплати кредиту – 13 років із пільговим періодом у 3 роки.

 

Під час засідання сесії депутат Валерій Веремчук повідомив, що Львів вже має 132 млн євро та майже 7 млн доларів США боргів.

 

«Станом на 1 серпня Львів має зобов’язання на понад 106 млн євро і 6,7 млн доларів, а оскільки був підписаний кредитний договір ЛКП «Зелене місто», це ще плюс 25 млн євро тіла кредиту. Тобто сумарно виходить 131 810 000 євро та 6 770 000 доларів. Кожне наступне зобов’язання міста має бути під величезною лупою та потребує дискусій. А просто так: «візьмімо ще 17 млн євро, і не питайте, як ми їх витратимо», то так не можна», – сказав депутат.

11.10.2018