Вибори до Сейму Латвії: прокремлівська «Згода» набрала лиш 20%.

Утім, уряд формуватиме, скоріш за все, коаліція правих латиських партій.

 

 

За попередніми даними, після обробки близько 90 відсотків бюлетенів лідируючу позицію на парламентських виборах у Латвії, які відбулися в суботу, шостого жовтня, займає опозиційна партія «Згода» (Saskaņa). Вона репрезентує інтереси російськомовного населення і, за твердженням багатьох експертів, фінансується й керується з Кремля. За неї віддали голоси 19,9 відсотків виборців. Про це повідомляє інформаційний портал Delfi.

 

На друге місце вийшла правопопулістська партія «Кому належить держава?» (KPV LV). За неї проголосувало 14,06 відсотка.  

 

Консервативна партія «Все для Латвії» (JKP) набирає 13,6 відсотка голосів

 

Проєвропейське об'єднання «Розвиток / За!» (Attīstībai/Par) – молода політична сила, яка виступає за сучасну і справедливу державу в складі єдиної Європи – здобула підтримку 12,04 відсотка виборців.

 

За Національне об'єднання проголосувало 11,03% громадян Латвії.

 

Раніше експерти прогнозували, що, швидше за все, формування уряду візьме в свої руки «Союз "зелених" і селян» (Zaļo un Zemnieku savienība – ZZS), оскільки від нього балотувався і чинний голова уряду Маріс Кучінскіс. Однак попередні результати показують, що ця партія – тільки на шостому місці з десятивідсотковою підтримкою. Це може загрожувати Кучінскісові втратою прем'єрського крісла.

 

Ще одна партія з урядової коаліції «Єдність» (Vienotība) набрала лише 6,63 відсотка голосів.

 

Оце ті сім партій, які пройдуть до 13-го Сейму Латвії.

 

Експерти звертають увагу на надзвичайно низьку електоральну фреквенцію. За повідомленнями Центрвиборчкому, до дільниць прийшло лише 54,06% виборціва. Це найнижчий показник за всю історію парламентаризму в Латвії. 

 

Вибрані до Сейму партії почнуть перемовини про співпрацю наступного тижня. Лідери низки політсил заявили, що ініціатива у формуванні уряду повинна належати тій правоцентристської партії, яка набере найбільше голосів виборців. За попередніми підсумками виборів, серед правоцентристських партій найбільше набрали KPV LV і JKP.

 

А щодо лідера перегонів – партії «Згода» – то й на попередніх виборах 2014 року вона займала першу позицію, але до влади так і не потрапила, оскільки жодна інша партія не бажає формувати з нею коаліції.

07.10.2018