Моґеріні: Вибори в Україні не повинні загальмувати реформи.

 

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Моґеріні заявила про те, що відносини між Європейським Союзом та Україною перебувають на найвищому рівні, проте Унія чекає на виконання наступних кроків від офіційного Києва.

 

Про це Моґеріні заявила на міжнародній конференції високого рівня, присвяченій прогресу реформ в Україні, яка проходить у середу в Копенгагені, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

 

"Євросоюз і Україна ніколи не були раніше так близькі, як сьогодні. Починаючи з 2014 року, ЄС інвестував в Україну більше, ніж будь-які інші країни у світі. Ми запропонували найбільший пакет допомоги у нашій історії – понад 13 млрд євро", – заявила високий представник ЄС.

 

Водночас вона наголосила, що Україна мусить продовжувати реформи.

 

"Виклики є великими через конфлікт на сході, а також у зв’язку з нелегальною анексією Росією Кримського півострова", – зауважила Моґеріні, наголосивши, що ЄС рішуче підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. 

 

"Кордони не можуть бути змінені військовою силою", – підкреслила високий представник ЄС.

 

При цім Федеріка Моґеріні наголосила, що реформи не можуть припинитися на виборах.

 

"Вибори – це не момент, коли все призупиняється. Вибори – це свято демократії, коли громадяни реалізовують своє право обирати тих, хто керуватиме країною", – переконана Моґеріні.

 

Вона заявила, що вражена рішучістю українського уряду у проведенні реформ, яких вимагають українці.

 

Що ж до вимог Європейського Союзу, то Федеріка Моґеріні наголосила на потребі боротьби з корупцією, зокрема на запуску Вищого антикорупційного суду. Унія все ще чекає на скасуваня електронного декларування для активістів.

 

"Антикорупційні активісти та представники громадянського суспільства відіграють важливу роль. Тому ми переконані, що е-декларації для них будуть терміново скасовані", – сказала високий представник ЄС.

 

27.06.2018