Таким чином країна намагається врятуватися від загрозливої фінансово-економічної кризи.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влада Аргентини погодили виділення країні кредиту на 50 мільярдів доларів на три роки. Повідомлення про це в п'ятницю, 8 червня, з’явилося на сайті МВФ.
За минулий рік національна валюта Аргентини – песо – втратила близько 40% вартості до долара. Причому близько 20% падіння припало на останні чотири тижні. У квітні-травні інфляція, яка вийшла з-під контролю Центрального банку, підвищення податків для інвесторів-нерезидентів і погіршення прогнозів щодо зниження врожаїв сої (основного експортного товару країни) через посуху призвели до масового виходу міжнародних інвесторів з Аргентини. На тлі погіршення ситуації в економіці песо потрапив під тиск, а наприкінці квітня розпочався справжній обвал курсу. У спробах захистити песо Центральний банк підвищив ключову ставку з 27,25 до 40% і за тиждень витратив близько 10% своїх резервів на інтервенції. Однак це не зробило жодного впливу на валюту, яка продовжувала втрачати по кілька відсотків щодня. Аргентинський песо в травні опустився на близько 25 відсотків щодо вартості долара. А Центробанк лише намарно витратив 10 млрд доларів резервів.
Тому єдиним виходом зі ситуації для Буенос-Айреса залишилося взяти такий великий кредит у МВФ.
Влада Аргентини взяла на себе зобов'язання стрімко скоротити дефіцит бюджету і збалансувати економіку країни до 2020 року.
08.06.2018