У коледжі Чорткова придумують найкращі комп’ютерні ігри про Шевченка.

 

Студентки Чортківського педагогічного коледжу ім. О. Барвінського, що на Тернопіллі, здобули призові місця у 8-му Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Завданням фіналу конкурсу було написання сценарію до комп’ютерної гри за мотивами біографії Тараса Шевченка, з чим найкраще впоралася Наталя Пискливець.

 

Мар’яна Ягнич і Вікторія Канюк посіли третє місце, передає Nday. Відтак у загальному рейтингу конкурсу коледж Чорткова став найкращим серед усіх навчальних закладів України, які брали участь у змаганнях.


Переможниці конкурсу. Фото: Nday.

 

Наталя Пискливець взяла участь у конкурсі увосьме.

 

«У моїй грі все починалося зі степу, який був вкритий туманом. Так починалася гра і так починалося життя нашого Кобзаря – життя в злиднях. Кожен етап – це період із біографії Шевченка. Аби рухатися в грі, потрібно виконати завдання всіх рівнів. Перший – дитинство. Тут необхідно працювати у поміщика козачком, виконувати всій його вказівки. Другий рівень переносить гравця у шкільні роки Шевченка. Тут потрібно виконувати завдання дяка, який дуже погано до нього ставився. Наступні рівні – навчання у Петербурзі, заслання, каторжна праця. Також є етап про подорож Україною. А щоб перемогти у грі, потрібно написати Заповіт, виконуючи різні завдання й отримуючи слова для вірша», – розповіла студентка про свою фінальну роботу.


Фото: Nday.

 

Готували студентку викладач сучасної української мови Ганна Швед і викладач української літератури Наталія Волощук.

 

Мар’яна Ягнич у сценарії до своєї комп’ютерної гри зобразила Шевченка як героя-визволителя українського народу. Сценарій дівчина задумала за принципом гри «Ерудит»: дітям пропонують цитати, а вони мають визначити, до якого періоду життя і з яким твором Шевченка пов’язані вислови.

 

Дівчина займалась з викладачами української мови та літератури Надією Катеринюк і Тарасом Поселюжним.

 

Вікторія Канюк створила свій сценарій для комп’ютерної гри на основі вірша Шевченка «Садок вишневий коло хати».

 

«Я задумала гру для молодших школярів, адже в майбутньому планую навчати дітей. Вдячна своїй викладачці української мови Ользі Безпалько», – сказала вона.

 

Наталі Пискливець також призначили Президентську стипендію.

 

Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка – один із найпрестижніших в Україні. Головне в ньому – не просто показати свої знання української мови, літератури, зокрема українського Кобзаря, а зробити це оригінально і творчо.

28.05.2018