Фінляндія дозволила будівництво газогону Nord Stream 2 через свою територію.

Водночас Данія вирішила пов'язати дозвіл на будівництво газопроводу з вирішенням українського питання.

 

 

Фінляндія стала другою країною, яка офіційно дала цілковиту згоду на реалізацію проекту Nord Stream 2. У четвер, 12 квітня, Аґенція з регіонального управлінню Південної Фінляндії видала дозвіл на використання фінських територіальних вод для прокладання нового газогону між Росією і Німеччиною. Про це повідомило видання Nordkurier.

 

Ділянка Nord Stream 2 довжиною 374 кілометри пройде в ексклюзивній економічній зоні Фінляндії, труби проляжуть поблизу уже прокладеної нитки  Nord Stream. Менеджер з отриманню дозволу в Фінляндії Nord Stream 2 AG Торе Ґранскоґ (Tore Granskog) заявив про «важливий день для проекту» і висловив надію на продовження «відкритого діалогу» з фінською владою, яка здійснюватиме моніторинг будівництва цієї ділянки газогону.

 

П’ятого квітня Міністерство економіки і зайнятості Фінляндії вже надало принциповий дозвіл на використання ексклюзивної економічної зони країни для будівництво газопроводу. Процес отримання дозволів у Фінляндії розпочався восени 2017 року, після того як була проведена оцінка впливу проекту на навколишнє середовище.

 

Раніше повний комплект дозволів на будівництво Nord Stream 2 був отриманий в Німеччині. Проте 10 квітня бундесканцлерка ФРН Анґела Меркель після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком фактично пригрозила відкликати політичну згоду Берліна на здійснення проекту і висунула ультиматум Кремлю. Вона вказала на важливість збереження транзиту російського газу через українську територію і закликала надати гарантії Україні. «Я абсолютно чітко дала зрозуміти, що з нашої точки зору проект неможливий до тих пір, поки у нас не буде ясності, яка подальша роль українського транзиту», – заявила вона на спільній прес-конференції з Порошенком.

 

Аналогічну вимогу висунув і Копенгаген – повідомило видання Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Данія вирішила пов'язати дозвіл на будівництво газогону  Nord Stream 2 з гарантіями Росії на подовження транзиту газу в Європу через Україну. «У зв'язку з цим українське питання має вирішальне значення», – заявив прем'єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен (Lars Lökke Rasmussen) у четвер, 12 квітня, в Берліні після зустрічі з Анґелою Меркель. Расмуссен нагадав, що уряд Данії ще не дав згоди на будівництво газопроводу в ексклюзивній економічній зоні країни. Данські закони вимагають, щоб уряд, ухвалюючи рішення, «враховував геополітичні рамкові умови». Цей аспект зараз вивчає Міністерство закордонних справ Данії.

12.04.2018