В Генштабі заявили про завершення АТО – на Донбасі почнеться нова операція.

 

Збройні сили України завершують антитерористичну операцію на Донбасі, замість неї буде операція Об'єднаних сил.

 

Про це повідомив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко на прес-конференції, повідомляє аґенція УНІАН.

 

"Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує використання ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей", – зазначив Муженко.

 

Зміна формату дозволить систематизувати використання підрозділів української армії, підрозділів та сил інших складників сектора безпеки, "більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

 

Штаб Об’єднаних сил очолить "людина з бойовим досвідом". "У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання", – сказав Муженко.

 

Нагадаємо, 20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей". Документ передбачає переформатування АТО і визначає Росію агресором.

 

Порошенко повідомив, що чекає на затвердження від міністра оборони і начальника Генштабу ЗСУ узгодженої кандидатури на посаду командувача Об’єднаних сил.

 

22.02.2018