У Львові розпочався триденний тренінг для новостворених мобільних бригад соціально-психологічної допомоги у Львівській області, інформує прес-служба ЛОДА.
За три дні спеціалістки та спеціалісти розглядатимуть як соціально-психологічні особливості потреб постраждалих від насильства, так і міжнародні засади та національне законодавче забезпечення у сфері запобігання домашньому насильству.
«Львівщина стала першою областю Західної України, що впроваджує цей проект. У 2017 році понад 3000 жінок та дівчат у Львівській області не побоялись сказати про домашнє насильство і звернулись до відповідних органів та служб, де отримали необхідну допомогу.
Мобільні бригади зможуть оперативно реагувати на виклики, здійснюватимуть виїзди та надаватимуть у найкоротші терміни соціально-психологічну допомогу жертвам насильства. Задля належної та якісної роботи мобільних бригад усі суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, повинні налагодити тісну взаємодію» – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк.
Усього у Львові та області діятимуть чотири мобільних бригади, кожна з яких складається із психологів і соціальних працівників. Команда мобільної бригади надаватиме психологічні консультації, створить «плани безпеки» з контактами відповідних центрів послуг та індивідуально забезпечить необхідну допомогу постраждалим від насильства.
Бригади працюватимуть у Жидачівському, Золочівському, Сокальському районах та у Червонограді. Також у Львові працюватиме обласна мобільна бригада.
Координацію проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» здійснює Міністерство соціальної політики України. Проект підтримує Фонд ООН у галузі народонаселення у партнерстві з МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» за фінансування уряду Великої Британії.
15.02.2018