Російський олігарх Олег Дерипаска позивається з Полом Манафортом.

Колишньому керівникові виборчого штабу Дональда Трампа закидають фінансове шахрайство.

 

 

Зареєстрована на Кіпрі компанія Surf Horizon Limited російського мільярдера Дерипаски у середу, 10 січня, звернулася до Верховного суду штату Нью-Йорк з позовом на суму 25 мільйонів доларів. Полові Манафорту і його бізнес-партнерові Рікові Ґейтсу закидають шахрайство на мільйони доларів. 

 

Адвокати Дерипаски стверджують, що внаслідок операції з купівлі активів українського кабельного оператора Black Sea Cable політтехнологи обманним шляхом виманили у бізнесмена 18,9 млн доларів. Ці кошти, згідно з матеріалами справи, Дерипаска інвестував у Black Sea Cable 2008 року – за порадою Манафорта. Останній же разом зі своїм партнером поцупив ці гроші, скориставшись підконтрольними їм банками.

 

За словами представників Дерипаски, за свої послуги Манафорт і Ґейтс отримали 7,35 млн доларів. Представники Surf Horizon Limited також вказали, що кінцева вартість угоди становила 17,8 млн доларів, а різниця між заявленою та реальною сумами була розділена між двома компаніями, які належать Ґейтсові і Манафорту, на що, згідно із заявою Surf Horizon Limited, компанія ніколи не давала своєї згоди. Таким чином у кишенях американських політтехнологів осіли додатково ще 900 тисяч доларів.

 

Згідно з судовими матеріалами, починаючи з 2010 року, Surf Horizon Limited неодноразово запитувала нову інформацію про інвестиції в Black Sea Cable. За словами представників Дерипаски, Ґейтс неодноразово запевняв їх, що працює над продажем української кабельної компанії, хоча на той час партнери вже давно втратили свою частку в Black Sea Cable.

 

«Понад 26 мільйонів доларів пропали, а мета інвестицій Surf не була досягнута, але Манафорт і Ґейтс не могли пояснити, що трапилося», – йдеться в позовній заяві. Представники російського бізнесмена вимагають відшкодування збитків в розмірі 25 млн доларів, а також «компенсації шкоди від шахрайських дій» відповідачів у розмірі, який визначить суд.

 

Представники Манафорта і Ґейтса поки що не відреагували на судовий позов. Самим же політтехнологам заборонено спілкуватися з журналістами, оскільки обидва з кінця 2017-го перебувають під слідством. Нагадаємо, що їх звинувачують у змові проти США, шахрайстві й відмиванні грошей, отриманих під час роботи на український уряд Миколи Азарова, Партію регіонів і президента-втікача Віктора Януковича.

11.01.2018