Різдво у Тернополі: рекордна коляда та найбільша в Україні шопка.

 

У Тернополі понад 100 людей взяли участь у флешмобі-коляді, присвяченому українцям, які живуть і працюють за кордоном, передає Уніан.

 

Захід, що відбувся в ТРЦ «Подоляни» учора, 8 січня, мав на меті нагадати діаспорянам, що про них пам’ятають в Україні і чекають на них вдома.

 

Учасники флешмобу, згідно зі задумом, були вдягнуті у вишиванки: у певний момент вони познімали верхній одяг і на здивування випадкових відвідувачів центру виявилися в українських одностроях.

 

Така масова коляда може потрапити до «Книги рекордів Тернополя». Про це буде відомо після вивчення відеоматеріалів і підрахунку кількості учасників заходу.

 

Також у Тернополі традиційно встановили найбільшу в Україні шопку, передає 0352.ua. Вона розміщена у церкві святого Апостола Петра і представляє ціле селище на пагорбах з хатами, храмами, людьми та тваринами, які є рухомими.

 

Цьогоріч різдвяна шопка поповнилася новими елементами та фігурами, що рухаються, зокрема, є Ноїв ковчег, пекар, коваль.


Найбільша в Україні різдвяна шопка, що встановлена у Тернополі. Фото: 0352.ua
 

Розміри шопки незмінні, каже отець Пантелеймон, – 30 метрів висоти та майже 40 метрів – ширини.

 

«Будується шопка вже 18 років. Цього року з’явилося багато нових елементів завдяки отцю Космі, який власноруч виготовляє механізми для фігур. Так вони починають рухатися», – каже отець Пантелеймон.

09.01.2018