У театрі Соломії Крушельницької відбудеться прем’єра фольк-опери, яку забороняла радянська влада.

 

15, 16 та 17 грудня у Львівському національному театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької глядачі уперше за 40 років зможуть побачити фольк-оперу «Коли цвіте папороть» на музику Євгена Станковича, передає прес-служба театру.

 

Лібрето феєрії на 2 дії написав Олександр Стельмашенко.

 

«Фольк-опера-балет "Коли цвіте папороть" Євгена Станковича – явище в музиці унікальне і за жанром, і за сценічною історією. Твір був написаний у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення. Наш театр узяв на себе сміливість яскраво й феєрично зреалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно, зіткане з фольклорних мотивів, поданих сучасною музичною мовою.

 

У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії заглянемо в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи; у другій – відчуємо наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи», – розповідають про виставу в театрі.

 

14 грудня о 18-й годині відбудеться допрем’єрний показ – генеральна репетиція вистави.

11.12.2017