«Підземні скарби Львова» дістались Познані.

 

Учора, 30 листопада, в археологічному музеї Познані (Польща) відкрилася виставка «Врятовані скарби підземного Львова». Її організатори – «Рятівна археологічна служба», Музей археологічний у Познані та Музей археологічний у Кракові, інформує прес-служба НДЦ РАС.

 

Познань стала п’ятим містом Польщі, в якому експонується виставка. Раніше вона вже побувала у Кракові, Любліні, Варшаві та Вроцлаві. 

 

На виставці представлено кілька сотень артефактів, знайдених під час розкопок «Рятівної археологічної служби» в центральній частині Львова, починаючи з 2000-х років. Експозиція презентує щоденне життя містян та здебільшого речі, якими вони користувались у побуті:  глечики, глиняний та скляний посуд, горнятка, дитячі свищики, люльки.

 

Водночас є в експозиції і такі рідкісні та цікаві знахідки, як давньоруські енколпіони ХІІ–ХІІІ ст., бронзова фігурка блазня з XIV ст., олов’яно-свинцева таца XV–XVI ст. з найдавнішим відомим історикам гербом Львова, вибитим на металі. Історію Львова крізь призму археологічних знахідок розповідають 30 тематичних банерів.

 

Також виставка доповнена репродукціями давніх планів Львова, панорамними видами міста, фотографіями з місць розкопок фотомитців Віталія Грабара та Романа Шишака та картинами відомих митців: Оксани Андрущенко, Тараса Беняха, Володимира Богуславського, Галини Дудар та Лесі Квик.

 

Виставка проходить під патронатом Посольства України в РП.

01.12.2017