Під час розкопок на території Тернопільського замку виявили артефакти трипільської культури

 

Фахівці під час розкопок на території Тернопільського замку виявили зразки трипільської кераміки та побутові речі черняхівської культури. З ними пов'язані загадки, яких дослідники поки що не можуть пояснити, розповів керівник державного підприємства «Подільська археологія» Богдан Строцень, передає Укрінформ.

 

«Під час розкопок ми виявили низку цікавих знахідок. Це передусім колекція трипільської кераміки, якій 6 тисяч років, зразки черняхівської культури, датовані 3-4 ст. до н. е. Також знайдено західну стіну та південно-західний кут замку», – розповів Богдан Строцень.

 

Водночас, попередні підсумки археологічної експедиції, що тривала кілька місяців, порушили низку запитань.

 

Передусім, наразі не відомо, коли збудовано розкопані стіни замку, якою була конструкція замкових укріплень, які будівлі розташовувалися на замковому подвір’ї. Також не зрозуміло, чому залишки черняхівської культури, що характерна для поселень у долинах річок, раптом виявлено на узвишші, де первісно стояв прадавній замок, а нині тут – замкова будівля, відома з попередніх століть.

 

Тож наступного року розкопки, що тривали в рамках міської програми охорони культурно-історичної спадщини Тернополя, продовжать.

20.11.2017