Україна залучила $3 млрд від розміщення єврооблігацій.

 

Україна розмістила єврооблігацій на $3 мільярди під 7,375% річних з 15-річним терміном погашення.

 

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міжнародними інвесторами в Нью-Йорку, інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Україна вийшла на ринок запозичень і залучила $3 млрд. Причому залучила на рекордний строк – ніколи до цього Україна не залучала такого обсягу, ніколи не залучала на термін 15 років. Це неймовірно позитивна оцінка інвесторами реформ, що відбуваються в Україні. Це коли кожен інвестор своїм доларом голосує за успіх реформ", – сказав Порошенко.

 

Зі слів голови Української держави, прибутковість випуску єврооблігацій становила 7,375%. "Ми сьогодні вже маємо перші цифри запозичення: якщо попередні папери  – "короткі папери" – коштували 7,75%, то на сьогоднішній день їхню ціну зменшено до 7,375%, і це економія коштів державного бюджету на обслуговування зовнішнього боргу", – сказав Порошенко.

 

Президент не сприймає цю операцію як накопичення боргів, бо "сьогоднішнє запозичення є фінансовою подушкою, фінансовою платформою для проведення подальших реформ".

 

Нова угода стала першим ринковим розміщенням для країни з 2013 року, тоді Україна продала 10-річні єврооблігації на $1,25 млрд із прибутковістю 7,5% річних. У 2014-2016 роках Україна щорічно розміщувала 5-річні єврооблігації обсягом $1 млрд, боргові папери були гарантовані США, що дозволяло країні позичати за рекордно низькими ставками – наприклад, минулого року прибутковість євробондів України становила всього 1,471%.

 

У 2015 році провели реструктуризацію 13 випусків євробондів країни на загальну суму $14,36 млрд і 0,6 млрд євро, інвестори погодилися на списання близько 20% основного боргу і перенесення виплат на решту 4 роки. Ставку купона всіх реструктурованих випусків було встановлено на рівні 7,75% річних.

 

19.09.2017