У Національному музеї відкрилась виставка Володимира Риботицького.

 

Учора, 13 вересня, в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького відкрилась виставка Володимира Риботицького «Малярство», що представляє доробок знаного львівського художника, розповіли організатори виставки.

 

«Володимир Риботицький завжди був яскраво вираженим прихильником експресіонізму – мистецької течії, котра пронизує все ХХ століття і до сьогодні залишається актуальною.
 

Експресія позначає як особистий характер, так і творчий почерк художника. Його нестримна внутрішня енергія перебуває в органічній єдності з буянням насичених малярських барв, високою напругою тональних контрастів, динамічним рухом локальних кольорових плям, сповнених несподіваними фактурами.


Робота Володимира Риботицького. Фото: Facebook/Zirka Savka
 

Експонованим творам митця притаманний легкий та невимушений колорит, ніжні пастельні переходи, гармонійно врівноважені складні гами чи різкі кольорові зіставлення, що резонують на межі дисонансу.

 

У тематичному спектрі своїх творів художник зберігає захоплення пейзажем, досконалою красою природних форм, серед яких рідко натрапляємо на рукотворні предмети. Фігури звірів, птахів, людей, які іноді з’являються в його композиціях, зазвичай позбавлені яскраво вираженої самоцінності та стають органічними складовими загальних пластичних мотивів. У полотнах, присвячених минулому, абстраговані від конкретної реальності, фігуративні елементи набувають значення загадкових, космологічних чи сакральних знаків-символів», – ідеться в описі виставки. 

З виставки. Фото: Facebook/Zirka Savka
 

Організатори додають, що митець ніби постійно балансує на межі фігуративного експресіонізму та абстракції.

 

«Його композиції інспіровані конкретними зображальними мотивами, які виконують функції первісної теми – заспіву для складної і багатогранної образотворчої симфонії. Саме ця ілюзія звучання музики, її своєрідна матеріалізація справляє неповторне враження від споглядання більшості малярських полотен Володимира Риботицького», – ідеться в повідомленні.

 

Виставка триватиме до 8 жовтня.

14.09.2017