Форум видавців: місток між нині і завтра

Вчора, 13 вересня, у Львові почався 24-й Форум видавців, розбавивши шурхотінням книжкових сторінок звичні лемберзькі атрибути: левів, каву, бруківку й дощ. Упродовж п’яти днів заплановано проведення більш як тисячі культурних та освітніх подій, серед яких і презентації книжок від українських авторів, які ось уже скільки часу наочно демонструють нам, що в українському «букінґовому» світі все не так трагічно, як іноді про це говорять.

 

Церемонія відкриття. В центрі – пані Олександра Коваль

 

 «Точка творення» – саме під прапорами цієї назвами стартував цьогорічний Форум, посилаючись на сторічний досвід створення всього нового саме у місті Лева. Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців», наголосила, що кожен із нас пробує зрозуміти той час, у якому живе, і стати точкою творення для майбутнього світу. Нові віяння – це рушійна сила змін і збереження минулого досвіду, а також трансформація цього досвіду в щось, що сприятиме змінам та подальшому розвитку суспільства й культури.

 

Цьогорічний Форум запросив таких почесних гостей, як Філіп Сендс (Велика Британія), Генрі Марш (Велика Британія), Ганна Кралль (Польща), Пітер Вотсон (Канада). Окрім них, спеціальні гості фестивалю: Селле Рюшер (Нідерланди), Ян Вагнер (Німеччина), Каталін Доріан Флореску (Швейцарія) та маса інших авторів із 25 країн світу.

 

Саакашвілі і Садовий — одні з перших відвідувачів цьогорічного Форуму видавців у Львові

 

Серед новинок, які встигли приготувати до цьогорічної книжкової події українські письменники, відзначають «Інтернат» Сергія Жадана, «Спустошення» Любка Дереша, «Прощу» Василя Шкляра, «Лютенцію» Юрія Винничука, «Двох пасинків митрополита» Владислава Івченка та «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма» Наталки Сняданко.

 

Окремою програмою зазвучали «жіночі голоси» та «жіноче питання», а особливо така тема дискусії, як «Жінка та війна». У заході «Жінки про війну» задіяні Ірина Цілик та Олена Герасим’юк.

 

Книжковий ярмарок – почався!

 

Заплановані на 24-у Форумі видавців різноманітні воркшопи та лекції з практичною частиною, зокрема один із заходів проведе відомий блогер та мандрівник Орест Зуб. Тема воркшопу – «100 прийомів, методів і технік із тайм-менеджменту, самомотивації, а також персональної продуктивності». Мовознавець Олександр Авраменко має на меті зробити українську мову відвідувачів чистішою, позбавленою кальок. У програмі також майстер-клас з мобільної фотографії.

 

Для діток на Форумі теж буде багато добрих книжок

 

Дебютуватиме українське видавництво Terra Incognita в нетиповому форматі – у львівському закладі на Вірменській «Libraria speak easy bar». Програма передбачає джаз, вино, ворожіння на картах Таро (видавництво спеціалізується на езотериці) й лотерею – із подальшими презентаціями книг видавництва, серед яких і очікуваний Сковорода на зразок гіппі. Таким українського філософа ми ще не бачили, і це можна вважати продовженням тенденції яскравого й «ненудного» оформлення книжок київським видавництвом «Osnovy publishing», а також гармонійним слідуванням програмі 21-го Форуму, а саме презентації плакатів – зображень найвидатніших письменників України від українських ілюстраторів та об’єднання Pictoric.

    

Під час Форуму видавців відбуватимуться автограф-сесії, кавові та кулінарні лекції і майстер-класи, а також традиційна «ранкова кава» – цього року з підскарбієм «Бу-Ба-Бу» Олександром Ірванцем.

 

...і навіть для радикалів щось знайдеться

 

Знимки – прес-служби Форуму видавців і Євгена Кравса.

 

14.09.2017