Угода про асоціацію з ЄС цілковито набула чинності.

 

Угода про Асоціацію України та Європейського Союзу цілковито набула чинності із 1 вересня 2017 року.

 

Верховна Рада України ратифікувала угоду ще 16 вересня 2014 року. А Європейський Союз завершив процедуру ратифікації 11 липня 2017 року, коли фінальне рішення з цього приводу ухвалила Рада ЄС.

 

Більша частина Угоди діяла і до нинішнього дня. Асоціація частково набула чинності з 1 вересня 2014 року, а її торговельна частина у формі глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

 

"1 вересня 2017 року – день, який назавжди увійде в історію нашої сильної та незалежної України", – заявив з цього приводу Президент України Петро Порошенко. 

 

Голова держави підкреслив, що Україна економічно просувається в ЄС. "За 6 місяців цього року зовнішня торгівля товарами та послугами України з країнами ЄС зросла на 22%. Майже 40% нашої торгівлі припадає саме на Європейський Союз. Відбулася історична зміна географічної структури українського експорту на користь збільшення його обсягів до країн ЄС. Це вже незворотні процеси інтеграції української економіки до ринку Євросоюзу", – написав Порошенко у Facebook.

 

"Це надзвичайно важливий етап двосторонніх стосунків", – привітав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Голова уряду відзначив, що за півтора року, відколи діє економічна частина угоди – щодо зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом, – Унія стала головним торговельним партнером України.

 

"Наразі торгівля з країнами ЄС становить 41,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами, а за перше півріччя 2017 року експорт товарів та послуг до ЄС зріс на 22,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 року та сягнув $9,4 млрд", – радіє прем'єр.

 

01.09.2017