Бойовики присудили вченому Козловському 2 роки і 8 місяців в'язниці.

 

Судова адміністрація екстремістського руху "ДНР" (самоназва – "воєнний трибунал") присудила донецькому науковцеві Ігорю Козловському 2 роки і 8 місяців в'язниці за "екстремістську діяльність".

 

Про це повідомив син ученого Олександр Козловський на своїй сторінці у Facebook.

 

З його слів, судова адміністрація не зважила ані на поважний вік Козловського – 63 роки – ані на опікунство над сином-інвалідом. "Так званий суд арґументував свою позицію тим, що Ігор Козловський – особливо неблагонадійна особа, позаяк мав контакти з низкою заборонених у "ДНР" організацій, зокрема членами партії "Свобода" у 2014 році", – написав Олександр.

 

Сім'я сподівається на широкий розголос справи, ефективну політику української влади в питанні звільнення заручників та втручання міжнародних організацій.

 

Видання "Новинарня" нагадує, що про викрадення в Донецьку Ігоря Козловського стало відомо 30 січня. Козловського затримали через день після вибуху біля пам’ятника Леніну в Донецьку, який стався в ніч на 27 січня 2016 року. Йому інкримінували скоєння злочину за ч.1 ст.256 так званого "кримінального кодексу ДНР" – незаконне зберігання вибухових речовин. Втім, обвинувачення кілька разів змінювалися, а бойовики будь-що відмовлялися звільняти чоловіка.

 

Ігор Козловський – кандидат історичних наук, очолював Центр релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин у Донецьку. Свого часу керував управлінням у справах релігій Донецької ОДА. Викладав на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету. Є автором більш ніж 50 наукових публікацій. Підтримував тісні стосунки із духовними діячами, був учасником міжнародних конференцій та зустрічей, у тому числі з Папою Іваном Павлом ІІ, главою РПЦ Алексієм ІІ, патріархом Константинопольським Варфоломієм ІІ.

 

Рідні запевняють, що релігієзнавець не критикував публічно самопроголошеної “ДНР”, а на своїй сторінці у соціальній мережі ділився лише філософськими цитатами та нейтральними фото.

 

Зі слів родичів, Ігор Анатолійович міг привернути до себе увагу бойовиків участю в міжконфесійному молитовному марафоні “За єдність і мир в Україні”, який тривав у березні–жовтні 2014 року – туди він виходив із українським прапором.

 

У березні 2017 року бойовики "ДНР" нарешті включили Козловського до списків на обмін.

 

04.05.2017