Турецька поліція затримала понад тисячу громадян.

Міністерство внутрішніх справ країни підозрює, що затримані є «таємними імамами» Фетхуллаха Ґюлена.


 


 

Затриманню передувала масштабна силова спецоперація, проведена на всій території Туреччини. У середу, 26 квітня, міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу повідомив, що оперативні дії відбулися в 72 провінціях країни. За даними агентства Anadolu, в операції були задіяні 8500 силовиків.


 

Число затриманих, за словами керівника МВС, досягло 1009 осіб. «Це таємні імами, котрі пробралися в правоохоронні організації Туреччини», – пояснив Сойло. Він зазначив, що рейди все ще тривають.


 

Тим часом турецька телекомпанія NTV передала, що влада вже видали ордери на арешт ще 3224-х осіб за підозрою в зв'язках із путчистами.


 

Нагадаємо, що в ніч на 16 липня 2016 року група турецьких військовиків спробувала здійснити державний переворот у Туреччині. Внаслідок тодішніх подій загинуло 249 осіб, понад дві тисячі були поранені.


 

Уряд Туреччини звинувачує рух Ґюлена в організації спроби державного перевороту в липні 2016 року. Сам ісламський проповідник Фетхуллах Ґюлен, на котрого турецька влада поклала провину за організацію путчу, вже багато років мешкає в Сполучених Штатах. Він неодноразово заперечував свою причетність до спроби перевороту і публічно засуджував його учасників.


 

Після путчу турецька влада почала масштабні чистки, які не припинилися досі. З тих пір було арештовано близько 40 тисяч осіб, звільнено й відсторонено від державної служби 120 тисяч осіб, котрих підозрювали у зв’язках з ісламським проповідником.


 

У вівторок, 26 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи розкритикувала реакцію турецької влади на спробу перевороту як «неспівставну» і заявила, що відновлює моніторинг за ситуацією в країні. Це рішення в Туреччині назвали ганьбою.

26.04.2017