Суд арештував акції "Укртелекому".

 

Печерський суд Києва постановив заарештувати акції компанії "Укртелеком", котра контролюється холдингом СКМ Ріната Ахметова, й дочірньої компанії "ТриМоб".

 

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

 

"Управлінням ГПУ з протидії організованим злочинним угрупованням ведеться провадження про незаконне виділення за вказівкою Януковича 220 млн грн із державного бюджету України та приватизації 93% акцій "Укртелекому" за заниженою на 1,6 млрд грн ціною. Печерський суд з метою забезпечення державних інтересів і відшкодування збитків задовольнив клопотання ГПУ про накладення арешту на акції "Укртелекому" та "ТриМобу", – поінформував Луценко.

 

Група СКМ наразі не підтвердила інформації про арешт акцій. Представники холднигу сказали у коментарі аґенції "Інтерфакс-Україна", що не отримали документів із суду. При цім СКМ стверджує, що підтримує намір перевірити чесність приватизації "Укртелекому", однак звертає увагу, що угода відбулася за участі інших власників.

 

Кримінальне провадження (щодо 220 млн грн) стосується оборудки, котра супроводжувала приватизацію "Укртелекому": держава виділила значні кошти на створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення, хоча це належало до обов'язків нового власника – ТОВ "ЕСУ" (фірма зрештою перепродала акції на користь СКМ Ахметова). Центральним фіґурантом цієї справи є екс-міністр фінансів Юрій Колобов.

 

Згідно з версією слідства, "у період з жовтня 2010 року по липень 2013 року міністр фінансів України ОСОБА_4, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи всупереч інтересів служби та держави, умисно, з корисливих мотивів та в інтересах ТОВ «ЕСУ», організував фінансування за рахунок державного бюджету України виконання робіт з побудови виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення, які згідно до умов продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком» та договору купівлі-продажу від 11.03.2011 №КПП-582 покладено на ТОВ «ЕСУ», внаслідок чого заволодів майном – державними коштами на загальну суму 220 млн грн, що у шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та складає особливо великий розмір", – цитуємо згідно з недавньою ухвалою Печерського суду (щоправда, за іншим клопотанням).

 

Додамо, що десять днів тому суд відмовив ГПУ у здійсненні заочного судового переслідування Юрія Колобова (переховується в Іспанії), а саму підозру проти екс-міністра назвав необґрунтованою. "Суд приходить до висновку про відсутність складу кримінального правопорушення, а отже й про відсутність обґрунтованої підозри ОСОБА_4. Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підтвердження доводів сторони обвинувачення та вважає їх такими, що будуються виключно на припущеннях, а відтак не є доведеними", – йдеться в ухвалі суду за 4 квітня.

 

Рік тому суд в Іспанії відмовив Україні в екстрадиції Колобова, покликавшись на недостатність кримінального обвинувачення.

 

Українська прокуратура перекваліфікувала справу: якщо раніше Колобова звинувачували у привласненні цих 220 млн грн, то тепер – у марнуванні державних грошей.

 

11 березня 2011 Фонд державного майна продав 92,791% акцій "Укртелекому" компанії "ЕСУ". Ціна угода становила 10 млрд 575,1 млн. гривень. Тривалий час бенефіціари залишалися невідомими. 4 жовтня 2013 року ПАТ "Укртелеком" став частиною групи СКМ.

 

ТОВ "ТриМоб" створене компанією "Укртелеком" 30 серпня 2011 року з метою відокремлення діяльності з надання послуг мобільного зв'язку в окрему юридичну особу.

 

14.04.2017