У філармонії хочуть встановити новий орган за 400 тис. євро.

 

Протягом наступних 5-ти років у Львівській філармонії планують відновити орган, адже наразі в концертному залі є тільки фасад інструменту, а старі труби вже давно не звучать, повідомив  генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп, інформує Щоденний Львів.

 

Володимир Сивохіп розповів, що орган у філармонії склали у 1950-1960 роках, коли радянська влада вирішила зруйнувати органи в костелах.

 

«Його склали з кількох органів, які демонтували в культових спорудах. І коли він здобув славу і до нас почали приїздити органісти всесоюзного значення, то партійним діячам це не сподобалося. І його демонтували», - сказав гендиректор.

 

«Коли я став директором, то замовив експертизу. І експерти сказали, що ніщо тут не підлягає використанню. Щось поламали люди, щось погризли щури. Тому мені не залишалося нічого іншого, як все демонтувати і вивільнити простір», - додав він.

 

Але Львівська філармонія не може працювати без органу.

 

«У мене велика любов до кантатно-ораторійних форм, до богородичних, до реквіяльних творів. Там всюди є партія органу. І якби був автентичний орган, то ці твори би користувалися ще більшою шаною. У мене вже є контакти з кількома органобудівними фірмами на Заході», - зазначив Володимир Сивохіп.

 

Новий орган планують збудувати з нуля: він буде духово-електричним.

 

«Електрикою будемо надувати міхи. Зі старого, хіба, залишиться фасад, оті труби – як декорації. У нас вивільнилося приміщення котельні в підвалі. І ми будемо опускати той орган туди, а на концерт – піднімати. Буде так, як в філармоніях Європи», - мріє Володимир Сивохіп. 

 

За його словами, на спорудження нового органу потрібно, щонайменше, 400 тисяч євро. Їх він сподівався отримати завдяки ґранту.

 

«Усі органи у філармоніях Польщі здобуті за рахунок грантів від Євросоюзу. Я сподівався, що Україна стане членом Євросоюзу, і ми отримаємотакий ґрант. Тепер розумію, що треба йти іншим шляхом. Але якщо 10 років тому мені вдалося знайти сто тисяч євро, щоби купити в Гамбурзі новий «Стейнвей», то знайдемо і це», - вважає директор Львівської філармонії.

 

Як повідомляв Z, Львівська обласна рада оголосила конкурс на нового директора філармонії, проте наразі охочих немає.

02.02.2017