Заступник голови Національного банку України Олег Чурій заявив, що від націоналізації банку-банкрута ПАТ КБ "ПриватБанк" найбільше програла держава, адже витратить на його капіталізацію 116 млрд. грн. за рахунок збільшення держборгу.

 

Про це Чурій сказав у інтерв'ю "Укрінформу".

 

"На жаль, це було погане рішення, але найкраще з можливих. Держава програла. Вона витратить 116 мільярдів гривень на капіталізацію за рахунок збільшення свого держборгу", – сказав Чурій.

 

Підрахунки економістів показали, що сума боргу з розрахунку на кожного українця збільшилася на 3 тис. грн. "Кожному націоналізація коштує 3 тисячі", – додав заступник голови НБУ.

 

Утім новий голова "Приватбанку" Олександр Шлапак заявив на прес-конференції у Дніпрі, що сподівається на повернення частини змарнованих державою коштів.

 

"116 млрд. гривень – майже п’ята частина бюджету 2016 року, яка витрачена на спасіння Приватбанку... Це мене особисто дуже турбує з точки зору відповідальності за те, що я сьогодні є учасником процесу, коли ми в простих людей, пенсіонерів, вчителів, військових забираємо гроші для того, щоб врятувати банк", – заявив Шлапак, згідно з повідомленням "Економічної правди".

 

"Я розумію, що ми повинні ці гроші повернути, і ми обов’язково їх повернемо: чи в спосіб просто розвитку банку, чи, можливо, коли ми досягнемо певних масштабів, держава прийме участь у продажу банку, – і я упевнений, що держава поверне гроші, які вона вклала в цей банк", – сказав голова правління банку.

 

22.12.2016