Європейська служба зовнішньої дії та Європейська комісія оприлюднили звіт, у якому констатують, що Україна впроваджує інтенсивні та безпрецедентні реформи в економічній та політичній системах, а її демократичні інституції далі відновлюються.
Звіт побачив світ напередодні зустрічі Ради асоціації між ЄС та Україною, яка відбудеться 19 грудня і ставитиме за мету розглянути стан виконання Україною порядку денного асоціації від 1 січня 2015 року, інформує прес-служба представництва ЄС в Україні.
"За останні два роки Україна – за доволі складних обставин, які стосуються, не в останнє, конфлікту в Східній Україні та незаконної анексії Криму і Севастополя – зробила великі кроки. Сьогоднішній звіт повністю визнає роботу, зроблену українською владою. Наразі вкрай важливо переходити від ухвалення законодавства і створення інституцій до повної реалізації цих реформ, щоб українські громадяни могли зажити плодів цієї праці. У своєму русі вперед Україна може розраховувати на підтримку Європейського Союзу", – підкреслила високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні.
"Реформістські зусилля України приносять результати, – зауважив європейський комісар з європейської політики сусідства і перемовин про розширення Йоганнес Ган. – Україна вдалася до важливих кроків, щоб розв'язати ключові, систематичні проблеми корупції; цього вдалося досягти як за допомогою обмеження масштабів корупції у низці сфер, так і зміцнивши способи переслідування злочинців. Ця робота має тривати далі й принести реальні зміни у те, як функціонує крана. Боротьба проти корупції та створення надійної судової системи також украй важливі для трансформації бізнесового клімату та відновлення процвітання. Європейський Союз і надалі підтримуватиме Україну у цих її зусиллях – як політично, так і фінансово".
Згідно зі звітом, Україна реалізувала низку реформ з метою приборкати корупцію й очистити банківську систему, також влада розпочала втілення амбітної енергетичної реформи, уможливила зміцнення демократії та верховенства права. Також ЄС позитивно оцінює схвалення конституційних змін щодо судової системи, реформи децентралізації тощо. Водночас Унія констатувала повільні перетворення у галузях управління державним майном (приватизація), у медицині та "соціалці".
Також у звіті йдеться про вдале виконання Україною усіх критеріїв у рамках Плану дій з візової лібералізації. А угода, досягнута між Радою ЄС та Європарламентом щодо механізму призупинення, "прокладає шлях до завершення процесу візової лібералізації для України".
Європейський Союз наголошує, що й далі повністю підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність України у межах визнаних міжнародною спільнотою кордонів; а також засуджуватиме й не визнаватиме незаконної анексії Криму Росією. ЄС також виступає за схвалення довготривалого мирного рішення щодо конфлікту у Східній Україні за допомогою впровадження мінських угод.
13.12.2016