Керівник корпорації Exxon Mobil може стати новим держсекретарем США.

Принаймні на цю посаду Рекса Тіллерсона номінував президент-елект Сполучених Штатів Дональд Трамп

 

 

«Його завзятість, великий досвід і глибокі знання геополітики роблять його чудовою кандидатурою на посаду голови Державного департаменту», - написав про номінанта Дональд Трамп на своїй сторінці у Twitter’і.

 

Як говориться в заяві штабу Трампа, Тіллерсон, за задумом обраного президента, повинен буде «зміцнювати стабільність регіону та зосередитися на ключових інтересах США з точки зору національної безпеки».

 

Попри відсутність у Тіллерсона дипломатичного досвіду, в заяві команди Трампа відзначається його «завзятість, багатий досвід і глибоке розуміння геополітики».

 

Водночас Рекса Тіллерсона багато хто називає «другом Путіна». Нафтогазова корпорація ExxonMobil  підтримує досить тісні партнерські відносини з Росією. У вересні 2012 року Тіллерсон указом президента Росії Володимира Путіна був нагороджений орденом Дружби. І що викликає особливе занепокоєння: американська корпорація продовжувала співпрацювати з «Роснефтью» навіть після запровадження Сполученими Штатами санкцій проти Росії в 2014 році. Зокрема, ExxonMobil продовжує брати участь в проекті «Сахалін-1» через участь у капіталі російської фірми «Ексон нафтогаз лімітед».

 

Американські експерти прогнозують, що зв'язки Тіллерсона з Росією можуть стати серйозною перешкодою під час затвердження його кандидатури в американському Сенаті. «Мене дуже турбує те, що у нього настільки близькі особисті стосунки з Володимиром Путіним. Вони разом укладали величезні угоди, і це безсумнівно вплине на його підхід і до Володимира Путіна, і до російської загрози», – застеріг впливовий сенатор-республіканець Джон Маккейн – голова Комітету Сенату США зі збройних сил.

13.12.2016