Американське видання The Washington Post навело в суботу, 10 листопада, відповідні висновки з таємної доповіді Центрального розвідувального управління США з покликом на високопоставлених чиновників, котрі були присутніми на брифінгу спецслужб.

 

 

За даними журналістів, в ЦРУ довели, що Росія втручалася в хід передвиборної кампанії, щоб допомогти перемозі кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа, а не лише з метою підірвати довіру до виборчої системи США.

 

«Американським спецслужбам вдалося ідентифікувати пов'язаних з російським урядом осіб, котрі цим займалися. Розвідка США вирахувала, що саме вони надали WikiLeaks тисячі електронних листів зі зламаних акаунтів представників Національного комітету Демократичної партії, в тому числі, голови передвиборного штабу кандидата в президенти США Гілларі Клінтон Джона Подести. За оцінкою співробітників служб безпеки, ці відомі американській розвідці особи, проводили масштабну операцію для досягнення мети Росії збільшити шанси Дональда Трампа на перемогу над Гілларі Клінтон на виборах восьмого листопада», – пише The Washington Post.

 

У команді Дональда Трампа такі звинувачення, звісно, заперечують. «Це ті ж люди, які говорили, що у Саддама Хусейна була зброя масового ураження.  Вибори давно завершилися однією з найпереконливіших перемог в історії Колегії виборців. Тепер прийшов час рухатися далі і "Зробити Америку знову великою"», – говориться в заяві поширеній представниками президента-електа. Сам він стверджує, що йому невідомо, хто стоїть за атаками гакерів на системи США. «Це могла бути Росія, а міг бути і Китай, або якийсь хлопець зі свого будинку в Нью-Джерсі», – заявив Трамп в інтерв'ю американському журналу Time.

10.12.2016