Відповідного листа президенту-електу надіслала група сенаторів з дванадцяти республіканців і п'ятнадцяти демократів.

 

 

Про листа з проханням зайняти безкомпромісну позицію щодо Росії у зв'язку з її військовою агресією проти України повідомив у четвер, восьмого грудня, на своєму офіційному сайті сенатор від штату Іллінойс, представник Демократичної партії Річард Дурбін.

 

Ініціаторами звернення до Трампа виступили сам Дурбін і сенатор-республіканець від штату Огайо Роб Портман. Обидва політики є засновниками сенаторського зібрання з українського питання.

 

«У світлі триваючої агресії Росії, котра відмовляється поважати територіальну цілісність України і її суверенне право вибирати власну долю, ми повторюємо свій заклик: Сполучені Штати повинні посилити політичну, економічну і військову підтримку України», – говориться в підписаному сенаторами зверненні.

 

Серед іншого, сенатори виступили за надання Києву летальної зброї для стримування можливої ​​військової агресії Росії і закликали США підтримати політичні реформи в Україні.

 

Сенатори наголосили, що анексія Криму Москвою ніколи не повинна бути визнана. Вони також закликали не знімати санкцій з Росії за «її поведінку у Східній Україні» до повного виконання ключових положень Мінських домовленостей.

09.12.2016