Міністр культури України Євген Нищук попросив пробачення за свої слова про індустріальні міста Східної України, де, як він сказав раніше, "нема ніякої генетики".
Про це Нищук сказав журналістам у кулуарах Кабінету Міністрів, інформує "Українська правда".
"Це вирвано з контексту програми. Я говорив про те, що треба збільшити увагу культурного діалогу і обміну в східних областях, оскільки тривалий час було перекручування чи недофінансування тих чи інших проектів. Саме в цьому руслі я хотів зауважити", – сказав Нищук.
"Довгий час історичні і культурні проекти недофінансовувалися в цьому руслі, я казав, що формується момент духу. А всіх зачепило слово "генетика". Якщо воно когось зачепило, я щиро вибачаюся. Насправді я не мав жодних бажань образити. Я говорив тільки про те, що зараз треба збільшити увагу до культурного діалогу і обміну", – зазначив міністр.
21 листопада під час програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, відповідаючи на питання громадської активістки Наталії Соколенко про недостатню активність держави в культурній політиці на Донбасі (зокрема, щодо наповнення бібліотек книжками), Нищук заявив:
"Справді, це вкрай важлива історія. Ви знаєте, що вона свідомо вибудовувалася багато років… Дуже важливо, коли ми радіємо, що в нас з'являється армія, що ми вже маємо новітню зброю – там з'являється принаймні, – коли ми вкладаємо значно більші кошти на зброю, озброєння, на саму армію. Другим безпековим елементом – це є культура, тому що вона має здатність виховувати і формувати суспільство. І ця ситуація, яка склалася на сході і півдні країни, – це прірва свідомості. Більше того, коли ми так багато говорили про генетику нації на Запоріжжі, на Донбасі, на тому – це ж міста завезені, нема там ніякої генетики! Це свідомо завезені. Черкаси, славетний гетьманський Шевченків край, – саме місто Черкаси наполовину завезене. Чого? Бо боялися цього Шевченківського духу, і так робили. Це технологія Радянського Союзу була. Достукатися зараз, пробудити – одним із факторів це є книга, дитяча книга, багато митецьких заходів, це є кінематографія і так далі".
Міністр додав, що митці "через слово, через музику, через пісню здатні це зробити". "Місія культури зараз – зшити цю рану, так само, як зшивають кінцівки нашим пораненим хлопцям", – резюмував Нищук.
23.11.2016