Як повідомили три компанії, що опікуються кібербезпекою, цього разу об'єктами гакерських нападів стали американські аналітичні центри.

 

 

Атаку групи російських гакерів було зафіксовано через кілька годин після того, як перемога кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа на президентських виборах в США стала незаперечною, подала аґенція Reuters у четвер, 10 листопада, з покликом на згадані компанії. Вони ідентифікували гакерську групу як сумнозвісного Cozy Bear, члени якого вже підозрюються в зламі серверів Демократичної партії Сполучених Штатів напередодні виборів.

 

Як заявив в коментарі для Reuters головний спеціаліст з кібербезпеки компанії AlienVault Джеймі Бласко, російські гакери, ймовірно, намагаються зібрати інформацію про те, що відбуватиметься в Вашинґтоні після виборів і протягом перехідного періоду. Зокрема, про найімовірніших претендентів на чільні посади в майбутній адміністрації Дональда Трампа. Можна припустити, що цю інформацію Кремль має намір використати для свого втручання у процес формування нового американського уряду.

 

Ні російське посольство у Вашинґтоні, ні ФБР поки що не дали коментарів щодо цього інциденту. Високопосадовець з адміністрації чинного президента США Барака Обами розповів Reuters, що в Білому домі вирішили вжити заходів проти кремлівських кібератак, але поки що не визначилися, яких саме. Серед розглянутих варіантів – прокурорське розслідування щодо конкретних росіян, які стоять за зламами, нові економічні санкції проти Росії або кібератаки у відповідь.

 

Американські фахівці з кібербезпеки вважають, що угруповання Cozy Bear пов'язане з ФСБ Росії. За другою групою гакерів, Fancy Bear, які також здійснювали кібератаки на американські інституції, на думку фахівців, може стояти російська військова розвідка.

11.11.2016