Після завершення виставки у Зимовому палаці Бельведеру у Відні роботи українського скульптора XVIII ст. Іоана Георга Пінзеля не повернуться в музей Пінзеля, що у костелі кларисок у Львові, заявив головний зберігач фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Ігор Хомин, інформує Гал-Інфо.

 

«Роботи не повернуться в музей, поки не буде належного ремонту. Нині це приміщення костелу зовсім не придатне до експонування. Там сирість і грибок. Музеєм це назвати не можна. Наразі там залишилося одне розп’яття, яке не належить до робіт Пінзеля та дві скульптури. Називати це музеєм – це обманювати відвідувача», - сказав Ігор Хомин.

 

Він додав, що скульптурам Пінзеля знайдуть місце для експонування у Галереї мистецтв.

 

За словами генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького Тараса Возняка, костел кларисок є на балансі Львівської міської ради, і нині там проводять реставраційні роботи.

 

Однак він додав, що про скульптури треба дбати, а тому їх не можна помістити у це приміщення.

 

У Відні 27 жовтня відкрилась виставка. Після виставки у Луврі це вже друга виставка Пінзеля, яка стала світовою подією у царині мистецтва.

 

Проте інтелігенція Львова обурена тим, що на афішах події у Відні не було жодної згадки про Укрїну, а, окрім того, Тараса Возняка звинувачують у тому, що під час прес-конференції в Австрії він не згадав про Бориса Возницького, який власними силами розшукав, повернув та зберіг скульптури Пінзеля для нащадків.

 

 

02.11.2016