У Львові 25 жовтня відбудеться презентація двотомного видання «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» авторства Ірини Іванкович, інформує РІСУ.

 

Публікація, присвячена 5-річчю Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, що діє при Релігійному Товаристві українців-католиків «Свята Софія» США, побачила світ у львівському видавництві «Артос» при Фундації «Андрей».

 

У презентації візьмуть участь Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк),  доктор Ірина Іванкович, академік Степан Павлюк, професор Богдан Козак, професор Петро Шкраб’юк, докторр Михайло Перун.

 

«В антології Блаженніший постає перед нами не лише як людина-титан, ісповідник віри чи Патріарх Церкви, котрий заслуговує на агіографічне змалювання. Він один із нас: людина зі своїми почуттями, болями, слабкостями і труднощами», – зазначила упорядниця видання Ірина Іванкович.

 

Перший том – це двомовне (українсько-англійське) наукове дослідження літературних видноколів Кир Йосифа, впливу літератури на формування його особистості та гомілетичного стилю. Авторка подає хронологічно систематизовний аналіз поглядів Патріарха на давню українську та діаспорну літературу, а також висвітлює його думки про о. Маркіяна Шашкевича Тараса Шевченка, Івана Франка, як і багатогранне ознайомлення із зарубіжною літературою.

 

Другий том – це  нова антологія літературних творів, присвячених Блаженнішому Йосифові, що їх зібрала та упорядкувала Ірина Іванкович. Книга під назвою «Сидячи на санях» є уже не науковим, а літературним трактатом про життя й особу Патріарха. Зібрані в цій публікації поезія та проза, написані в Україні, у США, в Канаді, у Великобританії, в Польщі, в Аргентині та в Австралії в різний час, були попередньо друковані в материкових та в діаспорних часописах чи й виходили окремими публікаціями, копії яких зберігаються в Центрі студій спадщини Блаженнішого Йосифа. У антології надруковано п’ять десятків поезій близько сорока українських материкових та діаспорних авторів, пісні, прозові твори, сценарії, поезії польською та іспанською мовами із супутніми перекладами, уривки з англомовного роману Мориса Веста «Постоли рибалки».

 

Книги доповнено репродукціями картин відомого маляра Юрія Гури та аудіо-диском із записом вибраних поезій у виконанні Народного артиста України, Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка Богдана Козака.

 

Двотомного видання «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» – найкраща книга цьогорічного 23-ого Форуму видавців у Львові.

 

Презентація двотомника відбудеться у Львові, в Актовому залі Музею етнографії та народного промислу Інституту народознавства НАНУ (проспект Свободи, 15) о 15 год.

18.10.2016