Керрі обговорив мінські угоди з Лавровим, а Нуланд – із Сурковим.

 

Сполучені Штати Америки посилюють зусилля задля пошуку виходу з "мінського" тупика і знаходження способу імплементувати домовленості щодо Донбасу. 5 жовтня відбулося дві знакові розмови на цю тему: заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд відвідала Москву для переговорів із помічником президента РФ Владиславом Сурковим, а держсекретар Джон Керрі сконтактувався з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, аби поговорити про Сирію, Північну Корею та Сирію.

 

Зокрема, на зустрічі Нуланд із Сурковим йшлося про те, що відведення сил, котре відбувається в ці дні на Донбасі, мусить перейти у вирішення політичних проблем.

 

"Обидві сторони підтвердили, що розведення сил і засобів на перших ділянках лінії розмежування є важливим початковим кроком на шляху до покращення ситуації з безпекою, та належиться зробити набагато більше", – йдеться у повідомленні амбасади США у Росії за підсумками перемовин.

 

У переговорах також брали участь старші директори радбезу США Селеста Уолландер і Чарльз Купчан, помічник президента РФ з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков.

 

Речник держдепу Марк Тонер, коментуючи свіжий раунд американсько-російських перемовин, заявив, що мета діалогу – "здійснити прогрес у справі України, а йдеться про наступні кроки, котрі треба зробити для цілковитої імплементації мінських угод".

 

"Мінські угоди залишаються реально єдиним дієвим способом відновити мир і стабільність у східній Україні, і ми продовжуємо підтримувати їх і плануємо підштовхувати їх до повного виконання, що включає, зокрема, реальне перемир'я, повний і безумовний доступ для місії ОБСЄ, вибори під українським законодавством і згідно зі стандартами ОБСЄ, і вицофування іноземних сил та засобів, і нарешті повернення Україні – і це важливо – повернення Україні контролю над її боком міжнародного кордону", – заявив Тонер, згідно з повідомленням прес-служби держдепу.

 

Журналісти діймали спікера питаннями про те, як пояснити відновлення переговорів між США та РФ, зважаючи на недавню заяву Вашингтона про вихід зі спільного з РФ процесу мирного врегулювання в Сирії, – Тонер відповів, що демарш стосується лише спільної американсько-російської групи, котра працювала в Сирії, але не інших питань міжнародних стосунків, і навіть не інших проблем щодо Сирії.

 

"Лиш через те, що ми припинили кооперацію в інших сферах, наша двостороння залученість, зокрема щодо України, триватиме. І нехай з цього приводу не виникає непорозумінь", – зазначив Марк Тонер.

 

Між тим, інтернет-видання ЛІГА.net пише про те, що адміністрація Барака Обами під завершення каденції президента вирішила докласти максимум зусиль для підштовхування Мінських угод. Вашингтон вважає, що основні поступки мусить зробити Україна. Офіційний Київ очікує, що впродовж двох тижнів Україна зазнає потужного тиску з боку Заходу на користь імплементації Мінська.

 

"Американці спробують переконати Україну погодитися на поправки Москви до так званої дорожньої карти мінських угод – знизивши число вимог України до Росії. Давайте, мовляв, зараз розведемо війська і відразу підемо на вибори – без гарантій виконання всього решта з боку Москви, включаючи й повернення кордону. Логіка американців у тому, щоб передати адміністрації нового президента США позитивну, з їхньої точки зору, динаміку щодо Донбасу – що водночас мусить допомогти Гілларі Клінтон у виборчій гонці", – пише ЛІГА.net.

 

Згідно з інформацією видання, офіційний Київ має намір відкинути пропозицію Заходу. Джерела кажуть: обираючи між перспективою внутрішньої дестабілізації та збереженням санкцій, офіційна Україна готова відмовитися саме від санкцій.

 

06.10.2016