Згідно проведеного CNN опитування, 62% вважає, що дебати виграла Гілларі Клінтон, 27% — що Дональда Трамп.
Гілларі Клінтон виглядала впевненіше Дональда Трампа на перших дебатах двох головних — відповідно від Демократичної та Республіканської партії — кандидатів в президенти США, відзначають експерти. Їй вдалося обернути закиди Трампа у відсутності витримки в свою користь, в той час як республіканський кандидат не зміг повною мірою скористатися, наприклад, скандалом з електронними листами Клінтон, який виплив в розмові лиш ненадовго.
Це були перші з трьох дебатів між Клінтон і Трампом напередодні президентських виборів, які відбудуться 8 листопада; наступний тур дебатів відбудеться у вівторок, 4 жовтня.
В ході дебатів в Нью-Йорку обговорювався широкий спектр тем - від расової упередженості поліцейських і зміни податкової системи до кібератак на американські установи, війни з екстремістами, особистих якостей кандидатів і їх ставлення до меншин і жінок.
Обидва учасники дебатів згадували скандальні епізоди в біографії суперника. Так, Гілларі Клінтон звинуватила Дональда Трампа в тому, що він не відкрив свої податкові декларації, на що Трамп пообіцяв зробити це, коли Клінтон опублікує всі свої скасовані службові мейли в часі її перебування на посаді держсекретаря США.
Але Трампу не вдалося в повній мірі обіграти тему листів Клінтон. Екс-держсекретар визнала, що зробила помилку ("Я зробила помилку; я приймаю відповідальність за це"), не давши Трампу розвинути цю тему.
Гілларі Клінтон в ході перших прямих дебатів з Дональдом Трампом дорікнула йому в потуранні кібератак проти американських держустанов і компаній, в яких вона звинуватила Кремль. Трамп, в свою чергу заявив, що за кібератаками могла стояти не Росія, а Китай або інша країна, і дорікнув нинішній американській адміністрації в тому, що вона програє інформаційну війну з екстремістами.
Спостерігачі побачили перемогу Гілларі Клінтон і в тому, як вона відповіла на нападки Дональда Трампа щодо її витримки. Кандидат від демократів нагадала, що Трамп говорив, ніби вона "не схожа на президента", ймовірно, натякаючи на її стать. У відповідь на це республіканський кандидат сказав, що мав на увазі, що у Клінтон немає достатньо витримки, щоб працювати президентом. "Нехай спочатку злітає в 112 країн для переговорів, щоб укласти перемир'я або звільнити дисидентів чи проведе 11 годин, свідчачи перед сенатським комітетом, а потім каже мені про витримку", — відбила Клінтон.
Як написав Френк Ланц, прореспубліканський гуру опитувань громадської думки, який відстежував реакцію аудиторії на хід дебатів, Гілларі Клінтон за підсумками дебатів виглядала краще: "У моїй фокус-групі шестеро вважають, що Трамп, а 16 — що Клінтон".
За статистикою Google Trends, кандидат від демократів на протязі всіх дебатів вела за кількістю пошукових запитів в інтернеті.
Дані Нейта Сілвера на його сайті FiveThirtyEight свідчать, що ймовірність перемоги Гілларі Клінтон сильно зменшилась за останній місяць — від 89.2% 14 серпня до 51.8% в день перших дебатів.
На відміну від звиклих прогнозів на базі загальнонаціональної переваги того чи іншого кандидата, Сілверова методика — яка показала свої прогностичні переваги на двох останніх виборах — базується на ймовірності розподілу виборців в кожному штаті.
27.09.2016