Археологи знайшли рештки ткацького верстату римських часів.

 

Рештки ткацького верстату, якому близько 2 тис. років, знайшли львівські археологи на пам’ятці в урочищі Гора, що поблизу міста Белз, інформує Рятівна археологічна служба.

 

«Ми заклали розкоп у північний частині пам’ятки і урочищі Гора (Белз-22), яка сьогодні не використовується активно. Вже за перші дні роботи отримали велику кількість керамічного матеріалу, що належить археологічним культурам різного часу, вироби із кременю, кістки та металів.

 

На сьогодні найцікавішими для нас є рештки вертикального ткацького верстату, який датується римським часом. Це стало для нас своєрідною несподіванкою. На глибині 1 м виявили рештки, ймовірно,  житлового об’єкту, у куті якого збереглися більше 30 глиняних тягарців, що використовувалися у прядінні. Вони розташовувались в один ряд, займаючи північний кут споруди. Вони були двох типів – чотиригранні та плоскі округлі. Шкода, але решток самого ткацького верстату виявити не вдалося, оскільки він був виготовлений з дерева», – розповів начальник експедиції, кандидат історичних наук, заступник директора Тарас Милян.

 

За словами дослідників, найбільша проблема цієї пам’ятки, як і з іншими в околиці Белза - регулярні набіги мародерів із металодетекторами. Вони навіть не гребують існуючими, але занедбаними цвинтарями.

 

Розкопки тривають і згодом на огляд громадськості буде представлено ще цілу низку здобутих артефактів, які сьогодні перебувають у стані часткової реконструкції та реставрації. Отримані результати археологи обіцяють представити до кінця року, зокрема, у грудні на науковій конференції у Белзі.

 

 

05.09.2016