Координатор Державного департаменту США у питанні санкцій Деніел Фрід заявив, що метою фінансових обмежень проти Росії є спонукання до виконання мінських угод, без яких війна на Донбасі була би більш кровопролитною, а не застрашування Росії.
Про це Фрід сказав в інтерв'ю російському виданню Meduza.
"Мета будь-яких санкцій – досягнути певної політичної мети. У цьому випадку – політичного та дипломатичного вирішення української проблеми. Інакше кажучи – домогтися дотримання мінських угод. Ми дуже чекаємо того дня, коли угоди буде виконано і режим санкцій можна буде зняти. Мета санкцій саме в цьому, а ще в тому, щоб захистити суверенітет України і її право самостійно визначати своє майбутнє. А зовсім не в тому, щоб показати силу заради власного заспокоєння, або нашкодити Росії просто задля того, щоб нашкодити", – сказав дипломат.
Відповідаючи на запитання щодо ефективності санкцій, Деніел Фрід наголосив, що без цього інструменту Росію було б неможливо стримати від агресії.
"Без санкцій ситуація в Україні була би значно гіршою. Війна була би більш кривавою, бої – тривалішими. Врешті, без санкцій не було би жодних мінських угод – тобто не було би рамок для політичного врегулювання кризи. У чомусь ефект санкцій менш очевидний: наприклад, домогтися від Росії дотримання мінських угод наразі не вдалося. Сподіваюся, таки вдасться", – наголосив пан Фрід.
Представник держдепу зазначив, що на економіку Росії вливають найбільше ціни на нафту.
"Санкції не стільки нашкодили російській економіці, як оголили її вразливі боки. І розроблялися вони саме з таким розрахунком – ми їх вигадували не для того, щоб завдати Росії непоправної шкоди; розрахунок був у тому, щоб Росії стало вигідно сісти за стіл перемовин", – підкреслив Деніел Фрід.
02.09.2016