Про це пізно ввечері в середу, 20 липня, заявив президент Реджеп Таїп Ердоґан після надзвичайного засідання Ради національної безпеки і уряду країни.
Надзвичайний стан запроваджено терміном на три місяці. Він дозволить президентові й уряду вводити нові закони без схвалення парламенту, а також обмежити або зовсім скасувати основні права і свободи громадян.
Глава турецької держави заявив, що запровадження надзвичайного стану відповідає Конституції країни і не суперечить принципу верховенства права та основних свобод громадян. «Армія перебуває під контролем уряду, а я як президент і головнокомандувач буду працювати разом з військовиками, щоб звільнити Туреччину від вірусу», – процитувало слова Ердоґана видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Президент Туреччини також зазначив, що арешти в країні триватимуть. З моменту невдалої спроби військового перевороту в Туреччині були звільнені або взяті під варту близько 60 тисяч військовиків, поліційних чиновників, суддів і вчителів. «Але цей процес ще не завершено», - попередив Ердоґан. За його словами, ще не зовсім зрозуміло: скільки осіб були причетними до путчу. Президент висловив також припущення, що до підготовки військового перевороту могли бути залучені іноземні держави. При цьому він відмовився дати конкретнішу інформацію чи назвати країни, які потрапили під підозру.
Ердоґан, незважаючи на критику з Євросоюзу, знову підтвердив готовність повернути в турецьке законодавство страту. «Світ складається не тільки з Європейської Унії. Туреччина 53 роки стукає в двері ЄУ, а єврочиновники весь цей час змушують її чекати», – зазначив він. За словами Ердоґана, в багатьох країнах світу смертну кару не скасовано. При цьому він назвав США, Росію, Китай і низку інших держав.
21.07.2016