Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5%.

 

Національний банк України знизив облікову ставку на 1,5 п. п. – до 16,5%.

 

"Правління Національного банку України прийняло рішення з 24 червня знизити облікову ставку до 16,5% річних", – повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва на прес-конференції, інформує УНІАН.

 

Регулятор ухвалює рішення про зниження облікової ставки вже третій місяць поспіль, після зниження до 18% річних із 27 травня і до 19% річних із 22 квітня.

 

За словами Гонтарєвої, Національний банк продовжить пом'якшення монетарної політики для підтримки відновлення економічної активності, якщо це не буде суперечити досягненню цілей по інфляції.

 

Рішення регулятора відповідає очікуванням учасників ринку, які прогнозували подальше пом'якшення монетарної політики. Максимальне історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло між 4 березня та 28 серпня 2015 року, після чого регулятор знизив облікову ставку до 27%, а з 25 вересня – до 22% річних.

 

23.06.2016