Порошенко вважає, що досяг проґресу в питанні поліційної місії на Донбасі.

Адміністрація Президента повідомила, що під час переговорів у "нормандському форматі" лідери України, Франції, Німеччини та Росії висловили підтримку розгортанню поліційної місії ОБСЄ на Донбасі і початку консультацій з цього питання.

 

Про це йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою.

 

Петро Порошенко, зокрема, звернув увагу на погіршення безпекової ситуації, зокрема обстріли в районі Авдіївки, які є реальною перешкодою для досягнення проґресу у мирному вреґулюванні. Співрозмовники погодилися, що для продовження політичного діалогу належить досягти рішучої деескалації і повного припинення вогню.

 

Президент України наголосив, що для цього Росія має вивести війська з окупованої частини України і припинити постачати туди зброю та найманців. Президент також звернув окрему увагу на необхідність відновлення контролю за українсько-російським кордоном.

 

Порошенко підтримав повне виконання мінських домовленостей, зокрема створення безпекових передумов для проведення місцевих виборів в ОРДіЛО.

 

Втім ані прес-служба канцлера Німеччини, ані прес-офіс президента Франції не підтверджують домовленості про поліційну місію. Лейтмотив звітів від Анґели Меркель та Франсуа Олланда – деескалація та потреба проведення місцевих виборів на Донбасі.

 

Натомість у прес-службі президента Росії повідомили, що йдеться про "підвищення ефективності діяльності в зоні конфлікту спеціальної моніторинґової місії ОБСЄ шляхом надання їй додаткових повноважень, а також зміцнення Спільного центру з контролю та координації".

 

Володимир Путін теж закликав до перемир'я – однак є цілком очевидним, що кремлівська претензія стосується України ("закликав до негайного припинення обстрілів українськими збройними формуваннями населених пунктів Донбасу").

 

Президент РФ вважає, що "ключовим елементом уреґулювання" має стати "прямий діалог Києва з Донецьком і Луганськом". Утім Москва підтвердила свою власну заанґажованість у цих переговорах, які мають нібито "двосторонній" сенс: Росія передала колеґам із "нормандського" формату пакет пропозицій щодо "особливого статусу", амністії та децентралізації, "які вартувало би уважно розглянути на контактній групі".

 

24.05.2016