Луценко вважає, що ГПУ вийшла з-під контролю, і не хоче ставати до керівництва "могильника".

Голова фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко заявляє про неможливість очолити Генеральну прокуратуру у випадку, якщо вона встигне створити нові внутрішні структури – раду прокурорів і дисциплінарно-кваліфікаційну раду – для цементування старої системи.

 

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті БПП.

 

За словами Юрія Луценка, стара пострадянська каральна система "своїх не здає і змінюватися не збирається".

 

"У вівторок запланована конференція прокурорів, яка створює органи [раду прокурорів і дисциплінарно-кваліфікаційну раду], які візьмуть на себе монопольне право призначати і звільняти", – зазначив Луценко.

 

"Вже ніякий генпрокурор в середу не зможе зняти заступника прокурора або слідчого без рішення органів, які прокурори створюють самі для себе. Ми вступаємо в нову реальність, коли ГПУ вийшла з-під контролю політичних інституцій. У середу це стане фактом. Брати участь в декоративному очоленні непідконтрольної структури я не маю наміру. З вівторка буде створено самоврядування "дияволів", які повинні обрати "ангелів". Я в цьому процесі брати участь не бачу можливостей. Вибачте, бути декоративним генеральним прокурором при всевладдя нинішнього «генерального могильника», який не допустить жодних кадрових змін… Хтось то з вас піде? Я – ні", – заявив Луценко.

 

Голова фракції вважає, що народні депутати вчинили недалекоглядно, коли не підтримали належний законопроект у Верховній Раді, запропонувавши натомість законодавчу ініціативу, що стосувалася лише кваліфікаційних вимог до генерального прокурора.

 

"Позитивні зміни в прокуратурі зацікавили дещо менше 200 депутатів. При цьому справедливість прокуратури не є питанням коаліції, а є питанням справедливості для всіх", – заявив політик.

 

22.04.2016